Mint oly sokan Európában, mi is hatalmas EB lázban égünk és a meccsek időpontjai komolyan meghatározzák a napi programjainkat. Ugyan e cikk írója nem mondható profi foci szakértőnek, azért olyan alapokkal tisztában van, mint a les vagy az előnyszabály, illetve nem tette meg Messit sem az EB várható gólkirályának…

Bizonyára minden társaságnak megvannak a kedvenc csapatai, játékosai és titkos esélyes jelöltjei. Mi is eljátszottunk a gondolattal és megszületett a Womanity Dream Team. Több szempontot is figyelembe vettünk a lista készítésekor, a 23 fős keretet kibővítettük 24-re, hogy minden induló országot képviseljen egy-egy kedvenc játékos. Igyekeztünk szakmai szempontok alapján is szelektálni és végül, de nem utolsó sorban a külsőségeket is figyelembe vettük. Egy kicsit. 

 

Kapusok

Király Gábor (Magyarország)

kiraly-gabor

Fotó forrása

Király Gábor a Haladás VSE kapusa. A 40 éves játékos 1998 óta a magyar válogatott tagja, (2006-2009 között volt egy szünet a tagságában) több, mint 100 alkalommal állt magyar színekben a kapuban, mostani részvételével az EB történetének legidősebb induló játékosa. A német Herthában 198 meccset játszott, összesen többszázszor lépett pályára olyan rangos bajnokságokban, mint az angol vagy a német első osztály.

 

Gianluigi Buffon (Olaszország)

Gianluigi-Buffon-Italy-e1444417967179

Fotó forrása

Jelenleg a Juventusban játszó 38 éves olasz kapus 1997 óta tagja a válogatottnak. 2006-ban bekerült a FIFA World Cup All-Star Team csapatába, emellett pedig rengeteg díjjal jutalmazták munkásságát, többek között többször kapta meg a Serie A legjobb kapus díjat, UEFA Bajnokok Ligája legjobb játékosa, FiFPro Az év kapusa lett. Ő volt eddig a legtöbbször olasz válogatott, 12 éves kora óta kapus.

 

Novota János (Szlovákia)

Novota_Janos-610x400

Fotó forrása

Novota János a bécsi Rapid Wien csapatát erősíti, amikor épp nem a szlovák válogatottban játszik. Az év legjobb kapusának választották Ausztriában. Sajnos a Villareal elleni Európa Liga mérkőzésen megsérült a válla, ezért a 199 cm magas játékos egyelőre nem szerepelt a kezdő csapatban.

 

 

Védők

Sergio Ramos (Spanyolország)

 sergio_ramos-5234947

Fotó forrása

A spanyol játékos a 2010-es világbajnokságon minden meccsen kezdő volt, így nagy szerepe volt abban, hogy megnyerték a tornát. Amikor éppen nem hazáját képviseli, akkor a Real Madriddal ér el nagy sikereket, védőként 332 meccsen 42 gólt rúgott. A Men’s Health által készített fotóival pedig a női szívekbe is belopta magát.

 

Theodor Gebre Selassie (Csehország)

 selassie

Fotó forrása

2011 óta folyamatosan a cseh válogatott tagja, első gólját a 2012-es EB-n lőtte Málta ellen, a helyi sajtó szerint a csapat egyik legtehetségesebb játékosa. A német Werder Bremenben játszik 2012 óta.

 

Lorik Cana (Albánia)

lorik-cana3

Fotó forrása

Cana 2003 óta az albán válogatott tagja, csapatkapitánya, a legtöbbett játszatott játékos. Igazából lehetett volna választása, hiszen albán, svájci és francia állampolgár is. Olyan klubbokban játszott, mint például a Paris Saint-Germain, a Lazio vagy a Marseille, jelenleg pedig a Nantessel áll szerződésben.

 

Ciaran Clark (Írország)

ciaran-clark-sv-roedinghausen-aston-villa_2990240

Fotó forrása

Clark 2011-ben, 22 évesen mutatkozott be az ír válogatottban, előtte az angol válogatott korosztályos csapatait erősítette. 2009 óta az Aston Villa a csapata, 66 meccsen összesen 5 góllal járult hozzá a sikerekhez.

 

Adil Rami (Franciaország)

adilrami

Fotó forrása

Rami marokkói származású, noha hívták is magukhoz a válogatottjukban játszani, ezt Rami visszautasította, mert Franciaországot akarta képviselni. Ezt a lehetőséget 2010-ben meg is kapta, első gólját pedig 2012-ben lőtte. 3 évig játszott a Valenciában, majd 2014-től az AC Milan igazolt játékosa.

 

Jérôme Boateng (Németország)

 boateng

Fotó forrása

Boateng a Bayern München játékosa, a német válogatott tagja 2009 óta, így ő is hozzájárult a 2010-es VB bronz és a 2012-es EB bronz megszerzéséhez, 2014-ben pedig világbajnokok lettek. 2 fiú testvére, szintén focizik, Kevin-Prince Boateng a ghánai válogatottat erősíti.

 

Răzvan Raț (Románia)

razvan-rat

Fotó forrása

A 35 éves játékos az idősebb korosztályhoz tartozik a résztvevők között, 2002 óta tagja a román válogatottnak. Részt vett a 2008-as európa bajnokságon is, a mostani EB-n is sűrűn hangzik el a neve a közvetítések során, aktív eleme a mérkőzéseknek.

 

Hakan Balta (Törökország)

HakanBalta

Fotó forrása

Balta Berlinben született, de a török válogatott tagja 2006 óta. 45 meccsen játszott, amiken a nagyszerű védői munkán kívül 2 góllal is hozzájárult a csapat sikereihez. A 2008-as Európa Bajnokságon megszerezte a válogatott a bronzérmet.

 

 

Középpályások

Christian Fuchs (Ausztria)

christian Fuchs

Fotó forrása

Christian Fuchs az osztrák csapat kapitánya, aki klubjával, a Leicester Cityvel idén megnyerte az angol labdarúgó-bajnokságot. Ez azért különösen nagy eredmény, mert a csapat idén került fel a másodosztályból. Az idei EB-n első meccsüket ellenünk játszották, szerintem senkinek nem kell sokat mesélni arról, hogy mi is lett ennek az eredménye. Szerintetek ezen a képen nem kiköpött Ryan Reynolds?

 

Roman Neustädter (Oroszország)

 neustadter

Fotó forrása

Neustädter az idei évtől tagja az orosz válogatottnak. A Szovjetunióban  született, de miután szintén focista édesapja átigazolt aktuális klubjától, külföldre költöztek. Nagyon kíváncsian várjuk, hogy a tehetséges játékos milyen eredményeket fog elérni a mostani meccseken.

 

Eden Hazard (Belgium)

hazard

Fotó forrása

Hazard futballista családból származik, édesanyja, édesapja és testvérei is mind ezt a pályát választották.  2008-tól, azaz 17 éves kora óta tagja a belga válogatottnak. Ugyan játékstílusát sokan hasonlítják C. Ronaldohoz vagy Messihez, de a mostani idénye nem sikerült túl jól klubcsapatában, az angol Chelseaben. Reméljük, hogy az EB-n megmutatja, hogy mit is tud igazából.

 

Xherdan Shaqiri (Svájc)

_80178593_shaqiri

Fotó forrása

2010 óta a svájci válogatott tagja, a mostani meccsek közvetítése során sokszor felmerül a neve, hiszen a csapat egyik legsikeresebb játékosa. Ami a “klubéletét” illeti a Bayern München és az Internazionale után most a Stoke City játékosa, akiknek eddig 27 meccsen 3 gólt szerzett.

 

Adam Lallana (Anglia)

lallana

Fotó forrása

Az angol középpályás az idei évben a Liverpool játékosaként egész jó statisztikával zárt, hiszen 23 meccséből 4 gólja született és 6 gólpasszt adott. A mostani EB-n egészen jól kezdtek, minden esélyük megvan egyelőre a továbbjutásra.

 

Andrij Mikolajovics Jarmolenko  (Ukrajna)

jarmilenko

Fotó forrása

Jarmolenko az ukrán nemzeti válogatottat erősíti középpályásként 2009 óta, 57 meccsen 23 gólt rúgott. Csapatával, a Dinamo Kijivvel 194 meccsen 81 gólt szerzett.

 

Gareth Bale (Wales)

gareth-bale-celebrates-after-scoring-the-second-goal-for-real-madrid3

Fotó forrása

Bale hazája legnépszerűbb játékosa, 2006-ban, 16 évesen kezdett játszani a nemzeti válogatottban és hatalmas szerepe volt abban, hogy az idei évben kijutottak az EB-re, összesen 7 gólt szerzett a selejtezők során a 11-ből, 2-t pedig az ő passzából sikerült a kapuba lőni. Jelenleg Gareth Bale a világ legdrágább játékosa, hiszen mostani csapata, a Real Madrid 2013-ban 101 millió eurót fizetett érte Tottenhamnek.

 

Darijo Srna (Horvátország)

Darijo+Srna+Croatia

Fotó forrása

A Sahtar Doneck csapatában és a horvát válogatottban is csapatkapitány. 2002 óta résztvevője az európa- és világeseményeknek. Játszott a 2004, 2008, 2012-es EB-n, a 2006, 2014-es VB-n is, így már rutinos játékosnak számít.

 

 

Csatárok

Robert Lewandowski (Lengyelország)

lewandowski-1054338

Fotó forrása

Volt már lengyel gólkirály, idén pedig német gólkirály. 2012/2013-as Bajnokok Ligája sorozatban az elődöntőben a Real Madrid ellen mind a 4 találatot ő szerezte. 2008 óta a lengyel válogatott tagja, 75 meccsen 34 gólt rúgott. Az eddigi meccseken az észak- írek és a németek ellen sajnos nem juttatta gólhoz a csapatát, mindenesetre  ott van a helye a legjobbak között.

 

Cristiano Ronaldo (Portugália)

cristiano-ronaldo1

Fotó forrása

Ő az a játékos, akit senkinek nem kell bemutatni, hiszen egyrészt kiváló sportteljesítményével másrészt eseménydús magánéletével folyamatosan a rivaldafényben van. Ő az első olyan játékos a portugál válogatottban, aki 5 nagy versenyen (3 EB, 2 VB) is tudott gólt szerezni. Ennek ellenére legnagyobb eredményeit nem a válogatottal, hanem a klubjaiban, a Manchester United és a Real Madrid színeiben érte el.  Túl van az 500. gólon, FIFA Aranylabdás, Puskás Ferenc díjas, BL- gólkirály, UEFA év játékosa, angol, spanyol bajnok, BL- győztes, spanyol és európai Szuperkupa győztes.

 

Conor Washington (Észak- Írország)

conor-washington

Fotó forrása

Igazából az észak-ír válogatott kijutása nagy meglepetése volt az EB-nek, mivel először jutottak ki a rangos eseményre. Conor Washington az idei évtől a Queens Park Rangers csapatában játszik, statisztikát tekintve azonban figyelemre méltó a St Ives Townban nyújtott teljesítménye, itt ugyanis 50 meccsen 52 gólt lőtt.

 

Zlatan Ibrahimović (Svédország)

 zlatan-ibrahimovic

Fotó forrása

Ibrahimovic teljesítményén túl hatalmas egójáról is híres, amikor valami nem úgy halad, ahogy ő azt elképzelte és a védők piszkálása már nem elég, akkor hajlamos a szabálytalankodásra. 2001 óta a válogatottban 113 meccsen 63 gólt rúgott, ebből 10-et a mostani EB selejtezőin szerzett, amivel ő tartja a válogatottsági gólrekordot.  Általában amelyik klubban csak megfordul, ott győzelmek kísérik részvételét, játszott már az Ajaxban, Juventusban, Internazionaleban, Barcelonaban, AC Milanban. Legutóbbi csapatánál, a Paris Saint-Germannál 122 meccsen 113 gólt produkált.

 

Eidur Smari Gudjohnsen (Izland)

gudjohnsen

Fotó forrása

Az izlandi válogatott csapatkapitányához egy nagyon érdekes családi történet kapcsolódik, ugyanis ő az egyetlen játékos a világon, aki édesapjával egy csapatban játszott és egy meccsen apját rá cserélték le a második félidőben. 37 éves korára már rengeteg klubban játszott, legnagyobb sikereit a Chelseaben és a Barcelonában érte el, mindkét csapattal bajnok lett.

 

A magyar válogatott persze úgy jó, ahogy van, fantasztikus teljesítmény a csoportelsőség. Nagyon szurkolunk és reméljük, hogy még sokáig izgulhatunk értük. Hajrá magyarok! #HUN

 

(Szöveg: Józsa Dorottya)